Osoby szukające niezawodnych, a jednocześnie przystępnych cenowo laptopów biznesowych mogą skorzystać z bogatej oferty firmy HP. Seria HP Probook (z którego ofertą zapoznasz się tutaj: https://itnes.pl/notebooki/notebooki-hp/notebooki-hp-probook/) może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Sprzęt ten jest nie tylko wydajny (procesory Intel Core 11 i 12 generacji), ale zapewnia również wysokie bezpieczeństwo przechowywanych na komputerze danych.

Jakie zalety posiadają laptopy z serii ProBook?

Laptopy biznesowe HP ProBook posiadają zalety, które czynią je doskonałym sprzętem dla pracowników wielu branż. Wyróżnia je między innymi solidna konstrukcja i wytrzymała obudowa (przy czym należy pamiętać, że nie są one przeznaczone do pracy w warunkach ekstremalnych). Firma HP oferuje możliwość zakupu sprzętu z matowymi matrycami, które umożliwiają wygodne korzystanie ze sprzętu w warunkach dużego nasłonecznienia.

Nowoczesne laptopy posiadają czytnik linii papilarnych, co jest ważne dla osób, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie. Niemal wszystkie komputery z tej serii charakteryzują się korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Zwolennicy laptopów HP przekonują, że są one sprzętem, który bardzo dobrze sprawdza się zarówno w biurze stacjonarnym, jak i w podróży

Jakie wady mają laptopy ProBook?

Choć laptopy firmy HP mają wiele zalet, są osoby, które dostrzegają także ich wady. Do najczęściej wymienianych mankamentów tego sprzętu należy:

  • zbyt głośnia praca (z pewnością nie są to laptopy dla osób chcących pracować w całkowitej ciszy),
  • przeciętnej jakości matryca,
  • co więcej niektóre laptopy z tej serii mogą się nagrzewać podczas wykorzystywania pełnej mocy.

Zanim zdecydujemy się na zakup tego typu sprzętu koniecznie zadajmy sobie pytanie jakie są nasze potrzeby. Jeżeli laptop jest nam potrzebny do celów biznesowych i wiemy, że nie będziemy wykorzystywali go do obsługi programów graficznych – ProBook wydaje się rozsądnym wyborem.

Laptop, który sprawdzi się w biurze i w podróży

Zwolennicy laptopów HP przekonują, że są one sprzętem, który bardzo dobrze sprawdza się zarówno w biurze stacjonarnym, jak i w podróży. Niewielki rozmiar i lekka konstrukcja laptopów sprawiają, że jesteśmy w stanie korzystać z nich nawet w trudnych warunkach (kiedy czekamy na samolot lub podróżujemy pociągiem i mamy ograniczoną ilość miejsca).

Dużą zaletą sprzętu tej serii jest solidna bateria, która pozwala na wiele godzin pracy bez konieczności ładowania. Laptopy posiadają bogaty zestaw portów, co umożliwia podłączenie do nich rozmaitych urządzeń. Na koniec warto zaznaczyć, że producent laptopów zadbał również o ich design – są one wykonane solidnie i prezentują się one wyjątkowo atrakcyjnie.