Laptopy HP – idealny sprzęt do pracy

Laptopy biznesowe to sprzęt, który różni się od typowego laptopa używanego w celach domowych i rozrywkowych. Sprzęt przeznaczony do pracy powinien między innymi być bezpieczny w kwestii przechowywania danych oraz posiadać wytrzymałą obudowę – aby nie zniszczyć się w transporcie. Wiele ciekawych propozycji laptopów biznesowych oferuje firma HP. Dlaczego laptopy HP to idealny sprzęt do pracy? Dowiedz się tego w niniejszym artykule.

Biznesowe laptopy HP – dlaczego są dobre?

Laptopy HP wyróżniają się na tle sprzętu innych marek. Mają elegancki wygląd oraz cechują się wysoką ergonomią. Korzystając ze sprzętu biznesowego HP mamy słuszne wrażenie, że jest to sprzęt najwyższej klasy.

Laptopy biznesowe HP gwarantują:

 • wydajność,
 • elegancki wygląd,
 • wytrzymałą obudowę (wykonaną z aluminium, magnezu i plastiku),
 • różnorodność zastosowanych portów – USB, HDMI, gniazda sieciowego, czytnika kart pamięci i linii papilarnych,
 • wysokiej klasy klawiatury, podświetlane i odporne na zalanie.

Laptopy HP są wybierane przez wielu biznesmenów z całego świata. Komponenty z których się składają są ponadprzeciętnie wydajne, co zdecydowanie ułatwia oraz umila pracę. Sprzęt gwarantuje sprawne odczytywanie, przetwarzanie i zapisywanie danych. Laptopy HP zapewniają dużą moc obliczeniową, która umożliwia wykonywanie wielu zadań w szybkim tempie oraz obsługę skomplikowanych programów.

Laptopy biznesowe to sprzęt, który różni się od typowego laptopa używanego w celach domowych i rozrywkowych

Biznesowe laptopy HP – ProBook

Laptopy HP ProBook są stworzone z myślą o pracy mobilnej, efektywnej i wydajnej. Sprzęt został zaprojektowany tak, aby był poręczny oraz wytrzymały. Sprzedawane są w bardzo dobrej cenie w stosunku do jakości.

Zostały wyposażone w bardzo dobre matryce, zaawansowane podzespoły, zestaw przydatnych złączy, wygodną klawiaturę oraz dodatkowe zabezpieczenia: moduł TPM oraz czytnik linii papilarnych. Laptopy HP ProBook to dobrej konstrukcji sprzęt, który sprawdzi się do pracy biurowej i będzie nam służył przez lata.

Przykładowe modele: HP ProBook 430, HP ProBook 440, HP ProBook 445 (kompaktowe AMD), HP ProBook 450, HP ProBook 455 (budżetowy laptop), HP ProBook x360 435 (kompaktowa hybryda).

Biznesowe laptopy HP – EliteBook

Wśród laptopów HP z serii EliteBook znajdziemy aż 1659 modeli do wyboru. Są to modele biznesowe charakteryzujące się wysoką wydajnością, na którą wpływają:

 • procesory – z serii Intel Core i5 lub i7, które gwarantują szybką pracę systemu, bez zawieszania nawet w trakcie używania wielu aplikacji jednocześnie. Wiele laptopów z serii EliteBook jest wyposażonych w procesory AMD Ryzen i AMD Ryzen Pro 4000 zbudowanych trzech czipów. Dzięki nim, możliwa jest nawet 20-godzinna praca na baterii,
 • dyski – większość laptopów EliteBook ma wbudowane szybkie i nowoczesne dyski SSD z pojemnością nawet 2 TB,
 • pamięć RAM – laptopy wyposażone w większości w pamięć 16 GB,  RAM 32 GB lub 64 GB.

Przykładowe modele: HP EliteBook 830 G9, HP EliteBook 840 G9, HP EliteBook 860 G9.

Laptopy biznesowe to sprzęt, który różni się od typowego laptopa używanego w celach domowych i rozrywkowych

Biznesowe laptopy HP – ZBook

Seria laptopów HP ZBook jest następczynią serii EliteBook. Są to mobilne stacje robocze polecane dla grafików, projektantów i różnych specjalistów, który wymagają od laptopa do pracy wysokiej wydajności oraz funkcjonalności.

Laptopy ZBook są wyposażone w:

 • mocne procesory Intel Core i7, Xeon,
 • układy graficzne AMD FirePro, nVidia Quadro,
 • zaawansowane rozwiązania dyskowe – nowoczesne dyski SSD obsługujące szybki interfejs,
 • matowe matryce,
 • bogaty zestaw złączy, 
 • dodatkowe opcje bezpieczeństwa – czytnik linii papilarnych, moduł TPM, czytnik Smart Card,
 • wyspową klawiaturę, trackpoint oraz duży touchpad,
 • złącze stacji dokującej.

Przykładowe modele: HP ZBook 15, HP ZBook 17, HP ZBook Studio.

Biznesowe laptopy HP – podsumowanie

Laptopy marki HP to przede wszystkim wysoki profesjonalizm wykonania oraz zaawansowane urządzenia dobrej jakości. Sprzęt może być z powodzeniem wykorzystywany przez większe firmy oraz użytkowników posiadających wysokie wymagania. Konsumenci mają do wyboru zróżnicowany wybór modeli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.