W dzisiejszych czasach laptop jest podstawowym, kluczowym narzędziem do pracy w bardzo wielu różnorodnych branżach. By jednak móc cieszyć się doskonałą jakością i wydajnością pracy, należy postawić na laptopy z serii biznes, o właściwe dopasowanej specyfikacji i parametrach technicznych. Szczególną popularnością cieszą się laptopy Dell od ITnes. Które serie wybrać do pracy? Jakie posiadają specyfikacje techniczne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Które serie laptopów Dell stworzone zostały z myślą o biznesie?

Laptopy Dell to urządzenia, które dedykowane są do pracy zawodowej w bardzo wielu, różnorodnych branżach. Ogromna różnorodność produktów, które oferuje nam znana marka sprawia, że warto znać trzy, kluczowe serie od firmy Dell, które dedykowane są stricte dla biznesu, prac biurowych czy prowadzenia własnej firmy. Z całą pewnością do tego grupy należy zaliczyć serię:

  • Latitude,
  • XPS,
  • Vostro.

Czym charakteryzuje się każda poszczególna seria laptopów marki Dell?.

Latitude – postaw na sprawdzone rozwiązania

W dzisiejszych czasach laptop jest podstawowym, kluczowym narzędziem do pracy w bardzo wielu różnorodnych branżach

Latitude jest serią, która w największym stopniu pozwala swoim użytkownikom na rozbudowę. To sprawia, że jest niezwykle odpowiednim wyborem dla firm dużych rozmiarów, jak również korporacji.

Co więcej, Latitude jest serią, która oprócz dobrej specyfikacji technicznej cechuje się bardzo solidnie wykonaną obudową. Laptopy latitude są niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy odkształcenia, nawet podczas intensywnej eksploatacji. Ich cechą charakterystyczną jest niezawodność oraz doskonała wydajność. Latitude jest jedną z najbardziej cenionych serii w klasie biznes. Laptopy pracują na nowoczesnych podzespołach. Procesor Intel Core i5, rozbudowana pamięć RAM (32 GB), dysk SSD, nowoczesna technologia matrycy WVA, zintegrowana karta pamięci czy złącze HDMI, to tylko kilka przykładów doskonałej specyfikacji technicznej.

XPS – nowoczesne wydanie laptopów biznesowych

Seria XPS od marki Dell to zdecydowanie najbardziej nowoczesna propozycja. XPS to komputery o multimedialnym charakterze. To w nich kryją się najnowocześniejsze perełki technologiczne. Ich cechą charakterystyczną są doskonałej jakości podzespoły, które pozwolą na niezwykle efektowną pracę na najbardziej wymagających aplikacjach systemowych. Idealne do pracy nad materiałami video czy do tworzenia grafiki. Laptopy wyposażone są w procesory Intel Core i7-1260P, dyski SSD, zintegrowaną kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics czy złącze Thunderbolt 4 with USB4 Type-C, dzięki któremu szybkość przesyłanych danych będzie dla użytkowników niemałym zaskoczeniem. To seria, która dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Laptopy posiadają czytniki linii papilarnych czy Układ szyfrowania TPM (Trusted Platform Module).

Vostro – piękno i wygoda


Vostro to seria laptopów biznesowych skierowana dla najbardziej wymagających użytkowników. Mogą zostać wykorzystane zarówno do podstawowych, jak i zaawansowanych prac biurowych. Vostro łączy w sobie nowoczesny wygląd i dobrej jakości specyfikację techniczną. Są lekkie i doskonale mobilne. Dysk SSD pozwala na przechowywanie ogromnej liczby danych. Procesor Intel Core i5-1240P na szybką, wydajną pracę. Windows 11 Pro to jeden z najbardziej rozbudowanych, wydajnych systemów, który pozwala na wykonanie prac o różnorodnym charakterze. Nie sposób nie wspomnieć także o wysokiej rozdzielczości ekranów, oraz nowoczesnej technologii matrycy WVA, która pozwala na wysoką jakość grafiki. WVA cechuje się dużymi kątami widzenia i doskonałym odwzorowaniem kolorów.

Na szczególną uwagę zasługuje także gwarancja, którą można dobrać do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Bardzo korzystną opcją jest wybór 3- letniej gwarancji On-Site ProSupport NBD, dzięki której możemy liczyć na naprawę usterek i awarii w naszych biurach.

Marka Dell słynie z doskonałych modeli laptopów biznesowych. Od wielu długich lat, wiele firm, przedsiębiorstw czy korporacji, opiera swoje działania informatyczne na urządzeniach tej firmy. Warto postawić na sprawdzone, bezpieczne i wydajne laptopy Dell klasy biznes, dzięki którym nasza praca wniesienie się na najwyższy poziom wydajności i komfortu.