Wybierając mobilny sprzęt do zastosowań profesjonalnych, z łatwością możemy natrafić na produkty marki HP. Amerykańskie przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada trzy serie sprawdzające się na gruncie zawodowym. Pierwszą z nich jest EliteBook – dla początkujących i średnio-zaawansowanych przedsiębiorców. Probook – do zastosowania uniwersalnego. ZBook – stworzone specjalnie z myślą o inżynierach oraz specjalistach najwyższego szczebla. Zapraszamy do lektury poniższego wpisu w celu zapoznania się ze specyfikacją tych urządzeń.

Stacje robocze HP ZBook – do wymagających obliczeń

Firma HP w roku 2013 chcąc oddzielić tradycyjne modele premium od stacji roboczych stworzyła serię HP ZBook. Wywodzące się z serii EliteBook posiadają potężny zestaw podzespołów, działają przez długi czas na baterii i ponieważ nie są ultrabookami – ich podzespoły mogą być dowolnie modyfikowane. Choć specyfikacja tych modeli jest stosunkowo potężna to producent zdołał zmieścić je w smukłych, aluminiowych obudowach. Obecnie mamy do czynienia z 6. generacją, w której znalazły się modele z matrycami o przekątnej 14 – 17 cali. ZBooki mogą zostać wyposażone w ekrany 4K UHD, procesory Intel Coffee Lake oraz dedykowane karty graficzne AMD lub NVidia.

Mobilne urządzenia z serii HP EliteBook – dla wymagających przedsiębiorców

Zakup ultrabooka z serii HP EliteBook proponuje się osobom, które chciałyby zyskać wysoką wydajność przy jednoczesnym utrzymaniu niewielkich wymiarów w przyzwoitej klasie wagowej. Nazywane urządzeniami z półki Premium, dotychczas ukazały się w siedmiu różnych odsłonach. Najnowsze oferują zestaw zabezpieczeń oparty m. in. na pakiecie HP, module TPM, procesory Intel/AMD, dyski SSD do 1 TB, a także port Thunderbolt oraz modem LTE. Warto zwrócić uwagę, jeśli szukamy bezawaryjnego, pracującego przez długi czas na baterii sprzętu z najnowszymi rozwiązaniami sieciowymi. Przekątne ekranu wynoszą 14 lub 15,6 cali.

Laptopy HP ProBook – dla poszukujących solidności i komfortu pracy

Spoglądając na urządzenia z serii HP ProBook (https://itnes.pl/notebooki/notebooki-hp/notebooki-hp-probook/) można ulec fałszywemu złudzeniu iż są to typowe, drogie laptopy klasy konsumenckiej. Gdyby jednak tak było to modele te nie posiadałyby szeregu biznesowych zabezpieczeń, najnowszych komponentów od Intela czy matowych matryc IPS. W odróżnieniu od serii bliźniaczej tj. EliteBook, te cechują się mniejszą liczbą opatentowanych przez HP dodatków. Są przez to tańsze. Nie jest to jednak ujmą w momencie, gdy poszukujemy solidnego, specjalistycznego sprzętu. W standardowym pakiecie otrzymujemy matrycę IPS, 4-rdzeniowy procesor Intel oraz zintegrowaną kartę graficzną. Dane przechowamy na dysku SSD do 1 TB, natomiast informacje o uruchomionych aplikach zostaną ulokowane w pamięci RAM o pojemności maks. 32 GB. Możemy pokusić się o dodatkowe wyposażenie w postaci modemu WWAN.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com