Ostatnimi czasy Covid-19 spowodował, że szkoły w całym kraju zostały zamknięte. Tradycyjne lekcje w salach z konieczności zostały zastąpione zajęciami online. To spowodowało, że uczniowie zmuszeni zostali do zaopatrzenia się w sprzęt odpowiedniej jakości, który to zagwarantuje przeprowadzenie lekcji. Nie każdy z nas wie jednak, jaki laptop wybrać, aby móc bez problemów łączyć się z siecią, nie mając przy tym problemów z płynnością oraz wydajnością. Właściciele starszych urządzeń na co dzień mogą borykać się z problemami uczestnictwa w transmisjach online. Aby temu zapobiec, warto zwrócić uwagę na odpowiednie podzespoły.

Jakie podzespoły dobrać do naszego urządzenia?

Aby laptop sprawnie łączył się z siecią bezprzewodową, powinien być zaopatrzony w odpowiednią kartę sieciową, która to posiada wbudowany moduł WiFi. Ważnym elementem jest również procesor, odpowiedzialny za wykonywanie wielu skomplikowanych procesów. HP ProBook 470 G7 wyposażony jest Intel Core i7-10510U, posiada ogromną moc obliczeniową. Ekran 17,3″ 1920×1080 (Full HD) zapewnia wysokiej jakości obraz. Istotny jest również dysk twardy. Warto zaopatrzyć się w dysk typu SSD. Zapewnia on możliwość szybkiego zapisywania i odczytywania danych. Omawiany model posiada pojemność standardowo 512 gigabajtów, dzięki temu nie musimy obawiać się, że zabraknie nam pamięci na niezbędne aplikacje. Grafika AMD Radeon 530 gwarantuje szybkie renderowanie filmów oraz zdjęć (https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-530). 16 gigabajtów pamięci ram umożliwia wykonywanie wielu czynności na raz.

Jakie oprogramowanie może okazać się przydatne?

Odpowiednim wyborem systemu operacyjnego dla HP ProBook 470 G7 jest Windows 10, możemy go spotkać w wielu modelach. Dobrym pomysłem może okazać się zainstalowanie podstawowych aplikacji, które to umożliwiają tworzenie spotkań online. Nie zapominajmy również o dobrej przeglądarce internetowej- te podstawowe często mogą być stosunkowo wolne. W przypadku pobierania danych przez internet konieczny jest również dobry antywirus, aby chronić laptop przed niebezpiecznymi programami.

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com