HP jest coraz bardziej rozpoznawalną marką – nie tylko, jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne, ale również laptopy. Jednym z nich jest HP EliteBook, który potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

ELITEBOOK – DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE?

Linia amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego (HP) o nazwie EliteBook jest przeznaczona głównie dla użytkowników biznesowych

Linia amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego (HP) o nazwie EliteBook jest przeznaczona głównie dla użytkowników biznesowych. Jednak osoby poszukujące urządzenia do użytku prywatnego także mogą się zdecydować na taką opcję, ponieważ ich wydajność jest na bardzo wysokim poziomie. Dotykowy ekran jest kolejnym atutem EliteBook’ów (niektórych modeli) – jest to dodatkowy komfort użytkowania. Baterię w tej linii są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu użytkownicy nie muszą pamiętać o ciągłym ładowaniu sprzętu. Laptop HP EliteBook będzie odznaczał się też niewielką wagą, która przekłada się na mobilność – osoby związane z biznesem cenią taką zaletę. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, posiadają one zabezpieczenia jak na laptopy biznesowe przystało – m.in. moduł TPM oraz czytniki linii papilarnych.

HP ELITEBOOK – PODZESPOŁY

Podzespoły w EliteBook’ach są bardzo zróżnicowane – wszystko zależy bowiem od modelu. Jeżeli chodzi o procesor, najczęściej można spotkać „dzieło” Intela – Intel Core i7 lub od AMD – Ryzen 7, co składa się na naprawdę nowoczesnego oraz mocnego laptopa (a w biznesie o to chodzi). Pamięć RAM także potrafi często zaskoczyć swoją pojemnością – przykładowo w modelu 840 G5 jest to aż 32 GB. Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080 – przy połączeniu rozdzielczości Full HD z matową matrycą, laptop wywołuje u osób pozytywne wrażenia. Ponadto na klawiaturze można dostrzec niewielki „guzik”, który na pierwszy rzut oka wygląda nieco dziwnie – jest to tzw. TrackPoint, który coraz częściej jest stosowany w laptopach biznesowych. Dzięki niemu można używać kursora znacznie precyzyjniej. Model 840 G5 charakteryzuje także karta graficzna Intel UHD Graphics 620.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA HP ELITEBOOK?

HP jest coraz bardziej rozpoznawalną marką - nie tylko, jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne, ale również laptopy.Szukając laptopa biznesowego z naprawdę dobrymi podzespołami, który odznacza się wysoką wydajnością oraz szybkością działania z pewnością warto na pierwszym miejscu wziąć pod uwagę EliteBook’a. Poza tym osoby prywatne, które mają dosyć wysoki budżet na zakup nowego urządzenia, także mogą zastanowić się nad tym potężnym sprzętem. Warto wspomnieć także o bezpieczeństwie – HP naprawdę się tutaj postarało, dzięki czemu użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie. Podsumowując: TAK, EliteBook jest laptopem godnym polecenia i będzie śmiało służył kilka lat.