Coraz więcej osób postanawia zmienić swoje nastawienie do laptopów i sprzedać często „leciwe” PC na rzecz nowych laptopów, których produkcja nie zwalnia, a ich nowe technologie i podzespoły potrafią pozytywnie zaskoczyć. Jedno z przedsiębiorstw informatycznych, które początkowo było najbardziej znane z produkcji urządzeń wielofunkcyjnych, zajmuje się obecnie tworzeniem innowacyjnych laptopów, które są bardzo chętnie kupowane przez osoby na całym świecie. Mowa tutaj o firmie HP – czy rzeczywiście warto zakupić laptopy HP od ITnes i czym się one odznaczają?

HP – RODZAJE LAPTOPÓW

Hewlett-Packard przez wiele lat budowało swoją pozycję, jeśli chodzi o laptopy. Dziś można ujrzeć różne linie tych urządzeń, które są przeznaczone dla wszystkich użytkowników. Najpopularniejszymi liniami HP są:

  • ProBook – linia laptopów przeznaczona dla użytkowników biznesowych. Urządzenia te posiadają znakomite podzespoły, lecz przy tym klasyczny design, co sprawia, że nie rzucają się w oczy. Wysoka moc obliczeniowa powoduje szybkie i sprawne uruchamianie i działanie wszelkich procesów – jest bardzo istotna cecha, jeśli chodzi o laptopy biznesowe.
  • EliteBook – kolejny typ urządzeń biznesowych. Te modele charakteryzują się lekkością, dzięki czemu ich mobilność jest na najwyższym poziomie. Solidnie skonstruowana obudowa laptopa chroni urządzenie przed upadkami – można mieć pewność, że laptop przetrwa wiele „kryzysowych” sytuacji.
  • ZBook – są to laptopy, lecz z „tytułem” tzw. mobilnej stacji roboczej, które są znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla biznesu, lecz także dla osób wykonujących prace graficzne na laptopie. Cechują się wysoką wydajnością oraz nowoczesną technologią – czego chcieć więcej?
  • Omen – to linia specjalnie przeznaczona dla graczy. Odświeżanie na poziomie 144 Hz i doskonałe odwzorowanie kolorów powoduje, że laptopy z tej serii często „zmiatają” konkurencję. Według opinii wielu użytkowników wydajność tych urządzeń jest naprawdę imponująca.

Jeśli laptopy HP wzbudziły zainteresowanie, warto przed zakupem zastanowić się nad tym, czego potrzeba najbardziej – czy ma być to sprzęt do przeznaczony do pracy, tworzenia grafik czy gier. Właściwie wybrany laptop z pewnością posłuży przez długie lata – w końcu jest to firma z ogromnym doświadczeniem.

LAPTOPY HP – PODSUMOWANIE

Podsumowując, jeśli chodzi o laptopy HP, są to urządzenia na pewno godne polecenia. Firma pokazała, że można tworzyć różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, dorównując przy tym firmom, które skupiają się tylko i wyłącznie na laptopach. Podzespoły stosowane w coraz to nowszym sprzęcie potrafią z klasycznego laptopa zrobić prawdziwego giganta.