Hewlett-Packard to marka, której nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Amerykańskie przedsiębiorstwo to jeden ze światowych liderów branży informatycznej. W swoim portfolio marka skupia wiele urządzeń, wśród których znajdują się także laptopy. Seria HP EliteBook uznawana jest za jedne z najlepszych urządzeń w swojej klasie. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.

Kto produkuje laptopy HP EliteBook? Opis serii w skrócie

Zanim jednak przejdziemy do najważniejszych cech, które wyróżniają laptopy biznesowe HP EliteBook na tle konkurencyjnych urządzeń, warto przybliżyć historię serii. Ultrabooki wchodzące w skład omawianej linii, to rozwiązania skierowane do osób wymagających niezawodności, wydajności oraz funkcjonalności na najwyższym poziomie. Notebooki te zadebiutowały w 2008 roku, jako zamiennik innych klasowych urządzeń HP. W skład rodziny HP EliteBook początkowo wchodziły również inne mobilne komputery, dziś znane pod nazwą HP ZBook. Od samego jednak początku laptopy były nastawione na spełnianie najwyższych wymagań użytkowników. Wysokie standardy względem wydajności oraz wykonania szybko przekonały sceptyków. Dziś laptopy EliteBook konkurują z urządzeniami takimi jak Dell Latitude, Lenovo ThinkPad czy sprzętem tajwańskiej marki Acer.

Wybierasz nowego laptopa? Oto dlaczego HP EliteBook to urządzenia, które powinieneś wziąć pod uwagę
Stając przed wyborem nowego sprzętu do pracy, zadajemy sobie pytanie: który laptop wybrać? HP EliteBook to propozycja, której nie sposób pominąć. Do największych zalet wyróżniających wspomnianą rodzinę ultrabooków należą:

  • nowoczesny stylowy design
  • najwyższa jakość wykonania
  • wydajność odpowiadająca wysokim wymaganiom
  • wysoka mobilność
  • wszechstronność i funkcjonalność.

Oprócz powyżej wymienionych zalet, laptopy HP EliteBook mogą pochwalić się wytrzymałością potwierdzoną certyfikatami o wojskowym standardzie, a także wysokim poziomem bezpieczeństwa, dzięki wykorzystanym systemom ochronnym.

Najpopularniejsze modele HP EliteBook

Ultrabooki EliteBook zostały stworzone z myślą o potrzebach świata biznesu. Z tego powodu w ofercie znajdują się modele o najróżniejszych parametrach pozwalające w prosty sposób dobrać konfigurację do indywidualnych preferencji. Do wyboru użytkowników oddano zarówno małe laptopy 14-calowe, jak i również znajdziemy laptop 17 cali.  Dodatkowo, do dyspozycji mamy różnorodne konfiguracje procesorów, w tym także najnowsze Intel Core 12. Generacji. Do najpopularniejszych modeli serii HP EliteBook zaliczamy:

  • kompaktowe urządzenia HP EliteBook 830 z matrycą o przekątnej 13,3-cala. To propozycja, która sprawdzi się w przypadku osób chcących komfortowo popracować podczas podróży
  • HP EliteBook 840 posiada 14-calowy wyświetlacz, niską wagę oraz wysoką wydajność. To nowoczesne rozwiązanie stanowiące kompromis pomiędzy laptopem biurowym a mobilnym narzędziem pracy
  • posiadający wytrzymałą, wykonaną z aluminium obudowę model HP EliteBook 850  to 15-calowy laptop o możliwościach, które docenią profesjonaliści. Design, niska waga oraz wydajność współgrają ze sobą tworzą nowoczesnego ultrabooka odpowiadającego potrzebom współczesnego biznesu

HP EliteBook Folio – małe laptopy do pracy w podróży

Jedną z interesujących odsłon serii są laptopy HP EliteBook Folio. To małe laptopy o eleganckim projekcie obudowy oraz wszechstronnych możliwościach. Dzięki swojej charakterystyce są one cenionym towarzyszem podróży służbowych oraz zdają egzamin wszędzie tam, gdzie potrzeba mocy i mobilności. Energooszczędny tryb działania oraz matowa matryca mówią same za siebie. Ten laptop został stworzony do pracy poza biurem.

Laptopy biznesowe HP EliteBook dla profesjonalistów – podsumowanie

Laptopy biznesowe HP EliteBook to jedne z najlepszych urządzeń w tej klasie, jakie można znaleźć w sprzedaży. Przedsiębiorstwo Hewlett-Packard kładzie duży nacisk na wysoką jakość wykonania swoich urządzeń. Z tego względu spotkamy się tutaj z materiałami takimi jak aluminium, co wpływa na lekkość, ale również trwałość komputerów. Regularnie rozwijane przed producenta technologie sprawiają, że rodzina EliteBook to laptopy gwarantujące komfortową i owocną pracę.