Wybór laptopa biznesowego jest jedną z ważniejszych kwestii, którą powinien podjąć każdy przedsiębiorca. To jakiej klasy urządzenie wybierzemy będzie rzutować przede wszystkim na komfort pracy oraz wydajność. Na rynku dostępne są setki modeli urządzeń biznesowych, co może skutkować problemami z doborem dobrze skrojonego sprzętu wedle potrzeb użytkownika.

HP ProBook 440- dobry i wydajny sprzęt do prowadzenia firmy

Jednym z urządzeń godnym uwagi jest HP ProBook 440. Sprzęt ten cechuje się przede wszystkim ponadprzeciętną wydajnością, co jest zasługą w głównej mierze dobrze dopasowanych ze sobą podzespołów. Najważniejszym z nich stanowiącym serce i rdzeń całego układu jest procesor. W tym modelu mamy do czynienia z jednostką Intel Core i3 8145U posiadającym dwa fizyczne rdzenie oraz cztery wątki (https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-8145U-SoC-Whiskey-Lake.321348.0.html). Taktowanie zegara w trakcie obciążenia dochodzi do wartości 3,9 GHz co jest wynikiem wartym podkreślenia.

Na pokładzie odnajdziemy ponadto szybkie kości pamięci RAM typu DDR4. HP ProBook 440 podstawowo domyślnie wyposażony został w 8 GB jednak maksymalna ilość może zostać rozszerzona do nawet 32 GB. Taktowanie pamięci to 2400 MHz.

Matryca, złącza, użytkowość

Laptopy biznesowy oprócz wydajności powinny cechować się komfortem pracy. W przypadku modelu HP ProBook 440 otrzymujemy matrycę wykonaną w technologii matowej o przekątnej 14 cali, który generuje obraz w rozdzielczości HD. Do dyspozycji użytkownika oddano ponadto szereg złącz, które poprawiają wygodę codziennej pracy. Bez problemu podłączymy kilka urządzeń zewnętrznych czy skorzystamy z internetu przy pomocy kabla RJ-45.

Na potrzeby użytkownika dostępna jest również możliwość instalacji szybkiego dysku SSD, który w znaczny sposób usprawni kopiowanie, wysyłanie plików czy korzystanie z programów, jak i samego systemu operacyjnego.

Podsumowanie

Reasumując, HP ProBook 440 jest urządzeniem kompletnym jeśli chodzi o zastosowania biznesowe. Jak na tak niewygórowaną cenę, urządzenie oferuje naprawdę solidną wydajność, a wygoda korzystania stoi na wysokim poziomie.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com