Laptopy biznesowe są jedną z serii urządzeń, które skierowane są w głównej mierze do przedsiębiorców oraz ogólnie rzecz biorąc biur firmowych. Szereg dostępnych laptopów sprawia, że dobór odpowiedniego sprzętu może okazać się nie lada wyzwaniem.

Czym powinien cechować się laptop do biznesu?

Laptopy biznesowe powinny charakteryzować się przede wszystkim ponadprzeciętną wydajnością, dzięki czemu wykonywanie codziennych zadań będzie łatwe i przyjemne. Za aspekt typowo wydajnościowy odpowiedzialne są podzespoły – w tym przypadku główną rolę odgrywa procesor oraz kości pamięci RAM.

Ponadto urządzenia biznesowe muszą być przyjazne dla potencjalnego użytkownika. Tutaj warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj zastosowanego wyświetlacza, przekątną oraz rozdzielczość generowanego obrazu.

Jakie urządzenie wybrać?

Jednym z ciekawszych wybór, który z pewnością zadowoli każdego przedsiębiorcę jest HP ZBook 17. Laptop ten może pochwalić się znakomitym procesorem z serii Intel Core i7 8850H, który legitymuje się aż 6 rdzeniami fizycznymi oraz 12 wątkami. Jeśli chodzi o taktowania zegara to wynoszą one 4,3 GHz w trakcie obciążenia. Jest to znakomity wynik, który pozwala wykonywać nawet bardzo skomplikowane i wymagające zadania. Wszystko uzupełnione jest wydajnymi kościami pamięci RAM typu DDR4. Na pokładzie urządzenia odnajdziemy domyślnie 32 GB co jest ilością absolutnie wystarczającą.

Laptop HP ZBook 17 jest urządzeniem dużym. Posiada ekran o przekątnej 17,3 cala wykonany w technologii matowej. Generuje on obraz o rozdzielczości FULL HD. Samo odwzorowanie kolorów, ich nasycenie oraz ostrość stoją na wysokim poziomie. Zastrzeżeń nie ma także do kątów widzenia.

HP ZBook 17 posiada w zanadrzu szereg złącz, które pozwolą podłączyć liczne urządzenia zewnętrzny do laptopa. HP ZBook 17 jak na sprzęt biznesowy przystało może pochwalić się eleganckim i stonowanym wyglądem jest zdecydowanie wartym uwagi szczególnie w trakcie spotkań biznesowych oraz ważnych wyjazdów służbowych.

Technology obraz autorstwa freepik - www.freepik.com