HP jest firmą rozpoznawalną na całym świecie – ogromne grono ludzi miało do czynienia bowiem z „ich” sprzętem. To przedsiębiorstwo informatyczne znajduje się na liście gigantów technologicznych – według opinii wielu użytkowników HP produkuje naprawdę dobre urządzenia, od urządzeń wielofunkcyjnych po laptopy. W ich gronie na szczególną uwagę zasługuje linia HP ZBook.

HP ZBOOK – URZĄDZENIA NA MIARĘ BIZNESU

Linia HP ZBook jest najczęściej wybierana przez użytkowników biznesowych – głównie ze względu na wysoką wydajność oraz niezwykle dobre zabezpieczenia. Urządzenia te nazywane są mobilnymi stacjami roboczymi – jak można się domyśleć, służą do pracy. Wśród „rodziny” ZBook wyróżnić można wyróżnić m.in:

  • ZBook 17 – ten model laptopów występują w rozmaitych konfiguracjach, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. „17” mogą pochwalić się bardzo pojemną baterią, którą podczas długiej pracy osoby zaczynają doceniać. Jak na mobilne stacje robocze przystało, posiadają również liczne zabezpieczenia sprzętowe oraz programowe – jest to m.in. czytnik linii papilarnych.
  • ZBook 15 – posiadają niższą liczbę w nazwie, ale nie odstają drastycznie od siedemnastek. Są również dedykowane profesjonalistom, którzy oczekują od urządzenia naprawdę wiele. Jeśli chodzi o zabezpieczenia, można tutaj wyróżnić czytnik linii papilarnych oraz Intel OS Guard. Laptopy te podobnie jak powyższy model charakteryzują różne konfiguracje.
  • ZBook Studio – są to jedne z najbardziej zaawansowanych mobilnych stacji roboczych na świecie. HP prezentując „rodzinę” ZBook Studio nadmieniło, że do produkcji laptopów użyto plastik odzyskany z oceanów (w obecnych czasach coraz więcej osób zwraca na to uwagę). Aluminiowe wykończenia nadają całości elegancji, a same urządzenia spełniają normy MIL-STD 810G, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich wytrzymałość.

HP ZBOOK – CZY TO URZĄDZENIA TYLKO DLA KLIENTÓW BIZNESOWYCH?

ZBook’i są urządzeniami powszechnie dostępnymi – może kupić je każdy, lecz nie wszyscy wykorzystają w pełni ich możliwości. Jeśli planuje się zakupić laptop, który będzie służył do „rozrywki” domowej to lepiej postawić na inną linię od HP – ZBook’i są bowiem przeznaczone głównie do pracy na komputerze (graficznej, biurowej itp.), wtedy z pewnością można dostrzec szeroki zakres możliwości, jakie one posiadają.

CZY WARTO SIĘ NA NIE ZDECYDOWAĆ?


Przed zakupem danej rzeczy z pewnością większość osób sprawdza opinię innych użytkowników. Jeśli chodzi o urządzenia HP ZBook są one naprawdę wysoko oceniane – w porównaniu z innymi modelami bardzo często wygrywają (jeśli chodzi o podzespoły, bezpieczeństwo, a niekiedy nawet cenę). Szukając mobilnej stacji roboczej z pewnością warto poczytać więcej na temat linii ZBook od HP, ponieważ są to urządzenia godne polecenia.