Od urządzeń biznesowych wymaga się, aby wyróżniały się ponadprzeciętną wydajnością. Często takie laptopy wykonują szereg wymagających czynności, w konsekwencji niezbędne są wydajne podzespoły. Przed zakupem należy jednak skupić się na kilku aspektach, które w pracy biurowej mogą mieć szczególne znaczenie. Na jaki laptop biznesowy warto się zdecydować? Jakie dodatkowe aspekty mogą być istotne? Czym charakteryzuje się model HP ZBook Fury 16 G9? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Na jaki laptop biznesowy warto się zdecydować?

Wybór laptopa biznesowego nie powinien opierać się jedynie na aspekcie cenowym. W praktyce bowiem znaczenie mają inne czynniki. Przede wszystkim skupmy się na niskiej wadze urządzenia. Jeśli sprzęt posiada ekran do 14 cali, wówczas nie powinna ona przekraczać 1,5 kg. Decydując się na matrycę 15,6 cala zalecane są modele do 2 kg. Oczywiście absolutnie niezbędna jest również obudowa, która wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Do przykładowych zaliczyć możemy chociażby stop aluminium bądź włókna węglowe. Świetnym rozwiązaniem jest błyskawiczny dysk SSD o pojemności, która umożliwi przechowywanie wszystkich najważniejszych danych.

Od urządzeń biznesowych wymaga się, aby wyróżniały się ponadprzeciętną wydajnością

Niemniej istotna jest bateria – musi zagwarantować długi czas pracy na jednym ładowaniu bez konieczności ładowania. Niezbędne są takie dodatki, jak optymalny moduł Wi-Fi, ewentualnie wbudowany modem 4G bądź 5G. Absolutnym standardem na dzień dzisiejszy jest czytnik linii papilarnych, który ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo logowania się do systemu. Za najlepszą matrycę uznawana jest ta matowa – wiąże się to bezpośrednio z tym, że nie odbija światła, w konsekwencji użytkowanie jest bardziej komfortowe. Ostatnim aspektem, który powinien przykuć naszą uwagę, to złącza- im jest ich więcej, tym większe możliwości użytkowania ma właściciel.

Jakie dodatkowe aspekty mogą mieć znaczenie?

Istnieją również inne, mniej oczywiste aspekty, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem laptopa biznesowego. Przykładem jest chociażby moduł TPM – umożliwia on zaszyfrowanie danych, w konsekwencji dostęp do nich przez niepożądane osoby jest znacznie utrudniony. Ciekawym rozwiązaniem jest czytnik linii papilarnych, który maksymalizuje bezpieczeństwo poszczególnych danych.

Jako jeden z przykładów laptopów biznesowych posłużą nam laptopy HP ZBook Fury 16 G9

Świetnym udogodnieniem może okazać się dotykowy ekran. Jest to doskonałe połączenie ze sobą klasycznego laptopa z tabletem, co może zwiększyć funkcjonalność. Wielu użytkowników zwraca uwagę na touchpad, który obsługuje gesty. Dowiedzmy się również, jakie są zasady gwarancji wybranego przez nas producenta. Usługa ta powinna zakładać, że w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie z naszej winy dojdzie do szybkiej reperacji usterki. Wbrew pozorom istotne jest nie tylko to, jak długo trwa gwarancja, ale również w jaki sposób jest realizowana. 

HP ZBook Fury 16 G9 – czym charakteryzuje się ten model?

Jako jeden z przykładów laptopów biznesowych posłużą nam laptopy HP ZBook Fury 16 G9. W praktyce są to jedne z wydajniejszych urządzeń tego producenta. Na uwagę zasługuje przekątna 16 cali, która gwarantuje proporcje 16:10. Dzięki temu obszar roboczy w pionie uległ powiększeniu, co jest z pewnością rozsądnym rozwiązaniem. Laptopy HP ZBook Fury 16 G9 zostały wyposażone w procesory Intel Core 12. generacji – w najnowszym wydaniu podzespół posiada 16 rdzeni i 24 wątków, co jest gwarancją niesamowitej mocy obliczeniowej umożliwiającej wykonywanie niemalże każdej operacji.

Warto zwrócić uwagę na pamięć RAM – w przypadku wcześniej wspomnianej serii możemy wyposażyć się nawet w 128 GB DDR5. Co więcej, laptop może zostać wyposażony nawet w 4 dyski SSD, co oznacza, że możliwe będzie przechowywanie ogromnej ilości danych. Wydajna konfiguracja sprawia zatem, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą mogli wykonywać swoje codzienne obowiązki w biurze.