Rozważasz zakup zasilacza awaryjnego UPS firmy Eaton, ale nie wiesz który model wybrać? Istnieje wiele dostępnych opcji, o różnych parametrach, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik wyjaśniający jaki model sprawdzi się do danego zastosowania.

Modele odpowiednie do zastosowania w małych biurach

Małe biura potrzebują zasilaczy awaryjnych do obsługi kilku stacji roboczych i ich akcesoriów, takich jak drukarki i skanery. Są zaprojektowane, po to, aby zapewnić wystarczający czas podtrzymania, aby bezpiecznie wyłączyć komputery i sprzęt, więc nie są odpowiednie do dłuższych czasów pracy. Polecanym modelem w tym przypadku jest:

  • Eaton 5SC (500VA – 1500VA)

ten zasilacz UPS zapewnia wysokiej jakości napięcie wyjściowe i jest idealny dla małych firm, w których znajdują się wysokiej klasy komputery, serwery, pamięci masowe i urządzenia sieciowe. Interfejs LCD urządzenia zapewnia przejrzystą kontrolę kluczowych parametrów i umożliwia konfigurację napięcia wyjściowego, alarmu dźwiękowego i innych funkcji.

Modele odpowiednie do aplikacji sieciowych i serwerowych

Małe biura potrzebują zasilaczy awaryjnych do obsługi kilku stacji roboczych i ich akcesoriów, takich jak drukarki i skanery.

Aplikacje sieciowe i serwerowe, które są uruchomione np. na serwerze NAS mają zazwyczaj stosunkowo niewielkie obciążenie – to znaczy nie zużywają dużo prądu, niemniej jednak wymagają więcej uwagi niż proste zastosowania biurowe, dlatego do tych zastosowań sprawdzą się następujące zasilacze awaryjne:

  • Eaton 5P (550VA – 3000VA)

Zasilacz UPS Eaton 5P to zintegrowane rozwiązanie zasilania awaryjnego klasy korporacyjnej z elastycznością obsługi szaf sieciowych, serwerowni, rozproszonych środowisk IT i środowisk przetwarzania brzegowego. Ten zasilacz jest dostępny w wersji wieżowej, naściennej lub stelażowej, aby zapewnić idealne dopasowanie do różnych zastosowań.

  • Eaton 5PX (1000VA – 3000VA)

Ten zasilacza umożliwia podłączenie do czterech rozszerzonych modułów bateryjnych w celu zapewnienia maksymalnego czasu pracy i tworzenia jakości kopii zapasowych profesjonalnych i korporacyjnych serwerów, pamięci masowych i sprzętu sieciowego. 5PX jest dostępny w obudowie wieżowej, do montażu w szafie.

  • Eaton 9SX (700VA – 3000VA)

Dzięki solidnej ochronie zasilania w trybie podwójnej konwersji online, ciągłemu filtrowaniu zasilania i wewnętrznemu, automatycznemu obejściu statycznemu (static bypass), zasilacz UPS Eaton 9SX jest jednym z najlepszych do zastosowań sieciowych i serwerowych. UPS 9SX zapewnia do 28 procent więcej mocy w porównaniu do tradycyjnych zasilaczy UPS, umożliwiając podłączenie większej liczby urządzeń i pozostawiając miejsce na rozbudowę systemów IT.

  • Eaton 9PX (700VA – 11kVA)

Eaton 9PX to sprawdzony i jeden z najlepszych w swojej klasie zasilacz UPS online wyposażony w technologię ABM, która wydłuża żywotność baterii nawet o 50 procent. Jest on  zbudowany z myślą o skalowalnych zastosowaniach i jest wyposażony w graficzny interfejs LCD, który zapewnia szczegółowy dostęp do konfiguracji i ustawień, historii i diagnostyki, zużycia energii i kontroli obciążenia.

Małe biura potrzebują zasilaczy awaryjnych do obsługi kilku stacji roboczych i ich akcesoriów, takich jak drukarki i skanery.

Modele, które warto wybrać do serwerowni

Eaton oferuje zasilacze UPS zaprojektowane specjalnie do serwerowni i małych centrów danych. Te kompaktowe systemy zapewniają niezawodne zasilanie awaryjne dla najbardziej krytycznych aplikacji i są idealne do obsługi kilku szaf centrum danych.

  • Eaton 9PXM (4kVA – 20kVA)

jest to skalowalny, modułowy zasilacz UPS, który łączy w sobie najwyższy poziom niezawodności, w rozsądnej cenie. Jego konstrukcja pozwala na zwiększenie pojemności lub redundancji oraz wydłużenie czasu pracy w miarę zmieniających się potrzeb w zakresie zasilania. Model ten ma baterie typu plug-and-play, które są lekkie i wymienialne przez użytkownika, dzięki czemu można je dodawać w razie potrzeby bez wzywania serwisu lub konieczności wyłączania systemu.

  • Eaton 93E (20kVA – 60kVA)

Zasilacz UPS Eaton 93E to trójfazowy zasilacz UPS online z podwójną konwersją, który pomaga sprostać największym wyzwaniom centrum danych: kosztom operacyjnym, zdalnemu zarządzaniu i nieplanowanym przestojom. Baterie w tym modelu zapewniają do 21 minut czasu pracy. Ulepszone funkcje zarządzania i monitorowania dzięki platformie Intelligence Platform firmy Eaton zwiększają niezawodność systemu i zakres kontroli bez konieczności wchodzenia do centrum danych.