Firma HP obecna jest na rynku już od ponad osiemdziesięciu lat. Tak długa historia może być gwarancją tego, że w pracują tam ludzie doskonale potrafiący rozeznać się w sytuacji na runku i nieustannie dostosowywać swoje produkty do potrzeb konsumentów. Jednak ich oferta jest bardzo szeroka – możemy znaleźć na rynku zarówno produkty tanie, jak i takie z bardzo wysokiej półki. Czy ITnes – laptopy HP 240 G7 spełniają wymagania, jakie firma mogłaby postawić przed budżetowym laptopem, który ma służyć głównie ludziom biznesu przy wykonywaniu ich codziennych obowiązków?

Budowa

Każdy, kto dużo przemieszcza się w swojej pracy wie, jak ważna dla komfortu jest kompaktowa budowa urządzenia. Jak wypada tu seria laptopów HP? Ich waga to około półtorej kilograma. Zdecydowanie więc należą do bardzo lekkich, jak na swoją półkę cenową. To sprawia, że przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Tak niską wagę udało się osiągnąć dzięki stosunkowo płaskiemu profilowi samego urządzenia i dzięki zastosowaniu czternasto-calowej matrycy. Wydaje się, że dla coraz szerszej gamy przenośnych komputerów biznesowych taka właśnie przekątna ekranu staje się standardem zapewniając wystarczająco dużo miejsca do komfortowej pracy przy jednoczesnym zachowaniu małych rozmiarów.

Podzespoły

  • Procesory Intel dziesiątej generacji
  • Pamięć RAM DDR4 – do 16 GB w zależności od modelu
  • Dysk SSD o pojemności do 512 GB w zależności od modelu
  • Niewielki, czternasto-calowy ekran.

Mimo przystępnej ceny nawet najwyższego modelu można stwierdzić, że podzespoły są w zupełności wystarczające, aby obsłużyć wszystkie programy niezbędne w codziennej pracy, a nawet są na tyle dobre, że prawdopodobnie nawet w perspektywie kilku lat poradzą sobie z nowymi wersjami oprogramowania. Dzięki zastosowaniu dysku SSD nie tylko będziemy mogli błyskawicznie uzyskać dostęp do plików, ale także oszczędzimy baterię, co sprawi, że starczy ona na dłużej. 512 GB pamięci dysku twardego wystarczy z pewnością wystarczy większości użytkowników.

Podsumowanie

Laptopy HP 240 G7 wydają się być budżetową serią laptopów biznesowych o świetnych, jak na swoją cenę, parametrach, która powinna przypaść do gustu również użytkownikom domowym.