Hewlett-Packard to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne znane od wielu lat z produkcji różnorodnych urządzeń, w tym laptopów. Duże uznanie na rynku zdobyły komputery z serii 250. Laptopy HP 250 G9 są kontynuacją trendu, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom i specyfikacji technicznej spełnią oczekiwania osób, które poszukują dobrego bilansu pomiędzy ceną, a jakością.

Wygląd zewnętrzny

Elektronika oraz wygląd zewnętrzny mają dzisiaj niebagatelne znaczenie. Wszystko za sprawą wprowadzanych na rynek innowacji. Nie inaczej jest w przypadku laptopów. Ich design podlega nieustannym modyfikacjom, które mają na celu dostosowanie się do panujących na rynku trendów. Laptopy HP 250 G9 charakteryzują się nowo zaprojektowaną obudową, która świetnie zgrywa się z dzisiejszymi upodobaniami. Wyraźnie węższe ramki ekranu, brak wnęki na napęd optyczny oraz matowa matryca oferująca obraz w rozdzielczości Full HD sprawiają, że użytkująca go osoba nie będzie zawiedziona z powodu walorów estetycznych.

Hewlett-Packard to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne znane od wielu lat z produkcji różnorodnych urządzeń, w tym laptopów

Niemniej jednak nie sposób zwrócić uwagę na to, że w przypadku laptopów wygląd zewnętrzny powinien pełnić drugoplanową rolę. Wiadomo, że panujące obecnie trendy są ważne, jednak przede wszystkim powinniśmy skupić się na specyfikacji technicznej urządzenia, która odpowiada za płynność pracy. Patrząc na opisywaną serię już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że w przedziale cenowym, w jakim występują urządzenia, nie ma się czego powstydzić. Ale o tym poniżej.

Specyfikacja techniczna

Zwykło się mówić, że procesor jest często sercem komputera, dlatego też od niego zaczniemy. Laptopy HP 250 G9 w zależności od wybranej opcji zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania spod szyldu Intela. Nieco słabszy procesor Intel Core i3 11. generacji może za drobną dopłatą zostać zastąpiony przez jego czterordzeniowego, wydajniejszego odpowiednika, Intel Core i5 – również 11. generacji. Taktowanie obu podzespołów wynosi odpowiednio 3.0-4.1 GHZ oraz 2.4-4.2 GHz, co sprawia, że każda z opcji będzie dobrym wyborem do codziennego użytkowania. Niemniej jednak osoby przyzwyczajone do otwierania dziesiątek kart w przeglądarce oraz wykonywania skomplikowanych obliczeń powinny skłonić się ku drugiemu rozwiązaniu.

Niezależnie od wybranej specyfikacji producent oferuje pamięć RAM DDR4 o częstotliwości taktowania 2666 MHz. której pojemność wynosi 8 GB. Dodając do tego 256 GB dysk SSD możemy stwierdzić, że nie powinniśmy mieć do czynienia z popularnymi przycinkami. Jedyne, do czego można się w tym przypadku przyczepić to wielkość pamięci na przechowywane pliki, czy aplikacje. 256 GB, po odjęciu części przydzielonej na system operacyjny może okazać się niewystarczająca, w związku z czym będziemy musieli poszukać dodatkowego rozwiązania np. w postaci zewnętrznego dysku twardego.

Mając na uwadze powyższe możemy stwierdzić, że opisywana seria to typowe produkty, które sprawdzą się w codziennej pracy biurowej, niemniej jednak nie należy od nich oczekiwać, że będą pełnić szeroko pojętą funkcję stacji rozrywkowo-gamingowych

Kolejnym istotnym elementem, jakiego nie można pominąć jest karta graficzna. HP postanowiło w tym przypadku na rozwiązanie współdzielone z pamięcią RAM. Za przetwarzanie obrazu odpowiada Intel Iris Xe Graphics. Warto jednocześnie pamiętać, że jest to komputer o przeznaczeniu biznesowym, a nie gamingowym, w związku z czym taki wybór wydaje się być jak najbardziej uzasadniony.

Podsumowanie

Wprowadzane codziennie innowacje doprowadzają do walki pomiędzy konkurentami. Poszczególne firmy chcą wyróżnić się na tle innych i zaoferować potencjalnym kupcom możliwe najlepsze rozwiązania w najniższej cenie. Laptopy HP 250 G9, które są bohaterami dzisiejszego artykułu, to seria notebooków biznesowych, których jakość wykonania, wygląd zewnętrzny oraz specyfikacja idą w parze z korzystną ceną.

Należy pamiętać, że nie są to komputery gamingowe, w związku z czym najlepiej sprawdzą się w:

  • codziennym użytkowaniu
  • przeglądaniu Internetu
  • korzystaniu z aplikacji biurowych (np. pakietu Microsoft Office)

Ze względu na swoje przeznaczenie oraz specyfikacje komputer nie nada się do:

  • grania w najnowsze, bardzo wymagające tytuły gier
  • używania skomplikowanych programów graficznych.

Mając na uwadze powyższe możemy stwierdzić, że opisywana seria to typowe produkty, które sprawdzą się w codziennej pracy biurowej, niemniej jednak nie należy od nich oczekiwać, że będą pełnić szeroko pojętą funkcję stacji rozrywkowo-gamingowych. W cenie, w jakiej są oferowane jest to świetny wybór skierowany dla klientów o jasno sprecyzowanym przeznaczeniu.