Firma HP funkcjonuje na rynku już od wielu lat. Od pokoleń jej inżynierowie starają się, aby sprzęt informatyczny mógł być dostępny coraz szerszemu gronu odbiorców. Wraz z rozwojem technologii rosną jednak potrzeby, którym sprostać muszą kolejne modele. Kilka dekad temu zastosowanie biznesowe urządzeń elektronicznych można było sprowadzić do edycji tekstu, tak dzisiaj bez dobrego sprzętu z dostępem do internetu przedsiębiorstwo nie ma w zasadzie racji bytu na rynku. Czy komputery HP EliteDesk 800 G8 są odpowiednim wyborem dla prosperującej firmy?

Dlaczego komputer stacjonarny?

Komputery HP są modelami typu desktop. Oznacza to, że nie muszą być stale zasilane ze źródła prądu i nie mogą być wygodnie przenoszone z miejsca na miejsce. Co więc przemawia na korzyść takiego urządzenia? Czy nie lepiej zainwestować w laptopy, które przydadzą się w podróży? Oczywiście zależy to od tego, jaką rolę komputer ma spełniać w firmie. Jeśli ma służyć pracownikom pracującym stacjonarnie, którzy nie podróżują służbowo, model typu desktop będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Przez brak konieczności montowania w jednostce baterii i monitora, możliwe jest otrzymanie znacznie lepszych podzespołów, niż w komputerach przenośnych. Ponadto przez to, że nie mieszczą się one w cienkiej obudowie, są rozmieszczone znacznie bardziej efektywnie, przez co uzyskamy większą wydajność. Do komputera stacjonarnego podpinamy zewnętrzny ekran, który jest znacznie większy niż taki w laptopie. Komfort pracy, a przez to i wydajność pracowników, będą dzięki temu zdecydowanie wyższe.

Podzespoły komputerów EliteDesk 800 G8

  • Ośmiordzeniowy procesor Intel Core i7 vPro o taktowaniu 2,50 GHz / 4,90 GHz
  • 16 GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia do 128 GB
  • Dysk SSD o pojemności 512 GB
  • Zintegrowana karta graficzna Intel UHD 750.

Można stwierdzić, że podzespoły te są imponujące nawet uwzględniając fakt, iż mamy do czynienia z modelem z dość wysokiej półki cenowej. Komputer z pewnością poradzi sobie nawet z bardzo wymagającymi programami biurowymi. Dzięki możliwości rozbudowania pamięci RAM mamy gwarancję, że nawet po kilku latach aktualizacje oprogramowania będą bezproblemowo obsługiwane.

Podsumowanie

Komputery HP EliteDesk 800 G8 z pewnością sprostają wymaganiom nawet bardzo wymagających użytkowników. Świetne podzespoły i sprawdzony przez lata producent wydają się być gwarancją, że kupujemy wysokiej jakości sprzęt, który będzie służył nam latami.