Stacje robocze 6. generacji (15 – 17 cali) HP ZBook to popularna seria stacji roboczych produkowana przez amerykańskie przedsiębiorstwo Hewlett-Packard. Urządzenia najnowszej – szóstej – generacji, mieszczą w sobie 4-rdzeniowe procesory Intel Whiskey Lake, systemowe zabezpieczenia od HP, a także opcjonalne, dedykowane karty graficzne. Opakowane w lekkie obudowy oferowane są w trzech wariantach o przekątnych 15, 17″ w wersjach standardowych oraz studio. Sprzęt ten dedykowany jest dla osób zawodowo zajmujących się projektowaniem CAD, grafików (ZBook studio), inżynierów czy deweloperów.

HP ZBook 15 – stacja robocza stworzona dla mobilnych

15-calowe ZBooki stworzone zostały z myślą o osobach poszukujących połączenia umiarkowanej mobilności i wysokiej wydajności. Laptopy HP ZBook 17 wyróżniają się wsparciem dla pamięci operacyjnej ECC i technologii Intel vPro, wsparciem dla procesorów Intel Xeon oraz możliwością wyposażenia w dedykowaną kartę graficzną do zadań specjalistycznych. Poza tym w 6. generacji tych urządzeń otrzymamy do 1 TB na dysku SSD, kartę graficzną NVIDIA Quadro T1000 (https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Quadro-T1000-Laptop-Graphics-Card.423972.0.html) lub T2000 i do 128 pamięci RAM DDR4-2666. W trakcie zakupu wybrać możemy ekran IPS w rozdzielczości FHD lub UHD (4K).

HP ZBook 17 – Większa liczba cali do pracy

ZBook z ekranem o tej przekątnej pozwoli komfortowo obsługiwać zaawansowane aplikacje w trudniejszych warunkach. W biurze, z uwagi na większe wymiary, może zastępować standardowy drugi monitor. Specyfikacja nie odbiega od tej przedstawionej w przypadku modeli bliźniaczych (ZBook 15). Do wyboru mamy jedną z dwóch matryc IPS: FHD lub UHD. Podobnie jak u swojego mniejszego brata, czeka na nas podświetlana klawiatura, funkcje bezpieczeństwa, nowoczesne porty USB-C czy tabliczka dotykowa TouchPad z obsługą gestów z wykorzystaniem kilku palców.

HP ZBook Studio (G5) – Ultra mobilny i wydajny

Ostatni wariant HP ZBooka to Studio. Jest to wersja skierowana to osób pracujących raczej kreatywnie. Wskazuje na to obecność zawiasów 360 stopni ułatwiających prezentację ważnych informacji, a także dotykowy ekran IPS – również w rozdzielczości 4K. Dodatkowym atutem jest obudowa o grubości 1,74 cm i całkowita masa licząca zaledwie 2 kg. Otrzymamy procesor Intel Core i7 8750H/7700HQ/7820HQ, do 32 GB pamięci RAM DDR4 i do dwóch dysków SSD (po 512 GB – 2 TB). Zarówno do modeli z generacji 4., jak i 5. dołączona zostanie dedykowana karta graficzna (Quadro M1200 lub P1000).

Technology obraz autorstwa freepik - www.freepik.com