Wypadki ostatnich kilku lat zmieniły nasze funkcjonowanie diametralnie. Kilkukrotny lockdown, zdalna praca i wciąż zmieniające się wymagania i zakres ograniczeń wymusiły nowe rodzaje zachowań. Konsumenci zmienili swoje przyzwyczajenia i zachowanie. Firmy, by pozostać w grze musiały podążać za klientelą. Praca w biznesie wymaga teraz innych umiejętności. A do wspierania umiejętności potrzebne są dobre narzędzia.

Wydajny laptop, taki jak HP ProBook jest najwłaściwszym wyborem dla człowieka sukcesu pracujacego ciężko całymi dniami.

Przystosowany do komunikacji audio i wideo

Powszechna praca zdalna wprowadziła zmiany w wymaganiach dotyczących sprzętu do komunikacji. Obecnie najważniejsze funkcje obejmują to wszystko, co zapewnia komfort podczas rozmów i wideokonferencji. Skuteczna redukcja szumów, gdy trzeba negocjować online z partnerami, a w sąsiednim pokoju grono nastolatków urządza gry wojenne może uratować sesję.

Powszechna praca zdalna wprowadziła zmiany w wymaganiach dotyczących sprzętu do komunikacji

Karta wideo

Kolejnym ważnym elementem wiążącym się z poprzednim akapitem jest wybór laptopa z kartą graficzną o optymalnych parametrach.

Parawan dla kamery

Ważnym gadżetem jest możliwość mechanicznego zasłonięcia kamery. Stosowanie naklejek jest niepraktyczne i szkodliwe dla matrycy osłaniającej obiektyw. W nowoczesnych modelach laptopów istnieją specjalne osłony, które można zamknąć w dogodnym momencie.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zablokowania podglądania ekranu przez osoby postronne. Tak się dzieje w miejscach publicznych lub w transporcie publicznym, kiedy nie można odizolować się od postronnych świadków naszej pracy.

Wizualne hakerstwo to zawsze problem. Można temu zaradzić stosując filtry na ekrany, które uniemożliwiają obserwację zawartości ekrany w ekspozycji pod kątem.

Magazyn pamięci masowej

Występuje w trzech typach:

  • dysk twardy (HDD)
  • dysk półprzewodnikowy zwany inaczej dyskiem flashowym (SSD)
  • dysk hybrydowy łączący najlepsze cechy obu wymienionych.

Większość dzisiejszych laptopów jest wyposażona w lekkie dyski SSD

Większość dzisiejszych laptopów jest wyposażona w lekkie dyski SSD. Są lżejsze i zapewniają bardzo szybki przesył danych. Jednak dyski SSD mają ograniczoną ilość uruchomień. I aby mieć pewność co do szybkości z jaką pobierane są dane zaleca się wybór modeli z interfejsem PCI Express.

Klawiatura

Znaczna część dnia spędzonego przy laptopie może nadwyrężyć dłonie użytkownika. Jednym z najważniejszych elementów wygody pracy na komputerze jest klawiatura. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że klawisze są wystarczająco duże dla palców użytkownika tak, by podczas pisania i nie dotykać tych obok. Ważny jest też dźwięk wydawany przez przyciski.