Klienci biznesowi nie mogą korzystać ze zwyczajnych laptopów do użytku domowego. Urządzenia przeznaczone dla nich muszą wyróżniać się parametrami ułatwiającymi pracę i zapewniającymi bezpieczeństwo. Producenci notebooków tworzą nierzadko specjalne serie dostosowane właśnie do potrzeb takich użytkowników. Warto zwrócić uwagę m.in. na laptopy HP z serii ProBook, EliteBook oraz ZBook.

Laptopy HP ProBook

Laptopy HP z serii ProBook są cenione przede wszystkim ze względu na świetną jakość wykonania. Ponadto cechują się wysoką wydajnością, osiąganą dzięki wykorzystaniu nowoczesnych podzespołów. Oferowana przez nie moc obliczeniowa pozwala na bezproblemowe wykonywanie obowiązków. Urządzenie produkowane jest z aluminium i innych lekkich materiałów zapewniających mu trwałość i łatwość transportu. Atutem notebooków z serii ProBook jest obecność ergonomicznych klawiatur i dobrej jakości ekranów. To propozycja dla osób, których praca wymaga częstego podróżowania. Niewielkie wymiary i lekka konstrukcja sprawiają, że sprzęt mieści się nawet do torby podręcznej. Wydajna bateria wytrzyma wiele godzin bez dostępu do źródła zasilania. Matryce zastosowane w ekranie gwarantują ostrość i świetną jasność przy każdych warunkach oświetleniowych. Ten laptop posiada też wiele nowoczesnych portów umożliwiających podłączanie różnych urządzeń. Bezpieczeństwo danych zapewnia ich szyfrowanie z wykorzystaniem modułu TPM. Dostępny jest też opcjonalny czytnik linii papilarnych. Do najlepszych modeli z serii ProBook należą:

Klienci biznesowi nie mogą korzystać ze zwyczajnych laptopów do użytku domowego

  • HP ProBook (itnes.pl) 455 G8 32N00EA – notebook wyposażony jest w procesor AMD® Ryzen 7 5800U oraz kartę graficzną AMD® Radeon™ Graphics; jego cechę charakterystyczną stanowi szereg zabezpieczeń, w tym szyfrowanie TPM, czytnik linii papilarnych oraz gniazdo linki zabezpieczającej,
  • HP ProBook 450 G8 43A22EA-16GB – laptop z procesorem Intel® Core i5-1135G7 i zintegrowaną kartą graficzną Intel® Iris Xe Graphics; cechuje go profesjonalny wygląd, obecność zabezpieczeń i wzmocniona obudowa.

Laptopy HP EliteBook

Laptopy HP EliteBook to znane od lat modele wyróżniające się dbałością o bezpieczeństwo, możliwością działania z dowolnego miejsca, łatwością komunikacji, designem, wydajnością i funkcjonalnością. Seria obejmuje produkty wyposażone w procesory zapewniające znaczną moc obliczeniową oraz w pamięć RAM o wysokiej częstotliwości taktowania. Dzięki temu użytkownik może bez problemu jednocześnie uruchamiać programy biurowe, firmowe CRM-y i przeprowadzać transfer plików. Laptopy gwarantują szybkie uruchamianie systemu operacyjnego i programów, a także umożliwiają sprawne przechowywanie ważnych informacji. Transfer plików odbywa się błyskawicznie dzięki zastosowaniu szybkich portów. Notebooki cechują się energooszczędnymi podzespołami i pojemnym akumulatorem. To więc dobra opcja dla klientów spędzających dużo czasu w podróży. Szereg opcjonalnych zabezpieczeń z czytnikiem linii papilarnych na czele zapewni użytkownikom bezpieczeństwo. Dodatkowo wbudowane rozwiązania mają za zadanie chronić przed hakerami. Notebooki są wykonane z wytrzymałych materiałów i wyróżniają się eleganckim wyglądem. Najpopularniejsze modele z serii EliteBook to:

Laptopy HP z serii ProBook są cenione przede wszystkim ze względu na świetną jakość wykonania

HP EliteBook 845 G8 3G2P8EA – wyposażony w procesor AMD® Ryzen 5 5600U oraz zintegrowany układ graficzny AMD® Radeon™ Graphics, jest odporny na fizyczne uszkodzenia,
HP EliteBook 855 G8 401P1EA – posiada procesor AMD® Ryzen 5 PRO 5650U i zintegrowany układ graficzny AMD® Radeon™ Graphics, wyposażony w podświetlaną klawiaturę z panelem numerycznym.

Laptopy HP ZBook

ZBook to linia mobilnych stacji roboczych od HP. Obejmuje ona wiele komputerów przeznaczonych do realizacji profesjonalnych zadań. Należą do nich te, do których wykorzystywane jest oprogramowanie z listy certyfikacji ISV. ZBook sprawdzi się przy projektowaniu wspomaganym komputerowo, obróbce zdjęć i materiałów wideo, a także w wielu innych zadaniach. Najważniejszą cechą urządzeń jest wydajność procesorów i kart graficznych profesjonalnego rzędu. Sprzęt posiada wiele nowoczesnych portów niezbędnych do podłączania akcesoriów i przesyłania lub zapisywania prac.