Czy laptop HP (https://itnes.pl/notebooki/notebooki-hp/) może być biznesowym narzędziem pracy? Otóż tak! Fakt, dawniej w ten sposób traktowano wyłącznie komputery stacjonarne, ale dziś trudno sobie wyobrazić np. pracownika biurowego, który nie korzysta z urządzeń przenośnych. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że komputery stacjonarne stały się czymś w rodzaju dużych punktów dostępowych lub nośników danych.

Co może „biznesowy” laptop HP?

Możliwości ostatniej generacji laptopów HP stworzonych z myślą o biznesie są praktycznie nieograniczone. Na czym zatem polega ich wyjątkowość? Oto lista cech, dzięki którym zasługują one na miano nowoczesnych rozwiązań biznesowych.

Biznesowe laptopy HP to coś więcej, niż tylko sprzęt

  1. Wyświetlacz stworzony dla potrzeb biura. Specyficzna, niestandardowa rozdzielczość ekranu to jedna z najważniejszych cech nowej generacji urządzeń Hewlett – Packard. Laptopy HP są coraz częściej wyposażane w ekran, którego rozdzielczość to aż 1920 x 1200 pikseli. Oznacza to, że na ekranie zmieści się dużo więcej treści „w pionie”, niż na standardowym urządzeniu o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które przeglądają dokumenty (w orientacji pionowej) i korzystają z tak zwanych pakietów aplikacji biurowych.
  2. Pojemna bateria – mało który laptop może pochwalić się baterią o pojemności do 10 Ah, ale coraz więcej urządzeń (w tym biznesowych) zbliża się do tej granicy. Laptopy HP potrafią zmagazynować wystarczająco dużo energii, by móc pracować bez dostępu do gniazdka 230 V przez… cały dzień. Owszem, dużo zależy tu od rodzaju wykonywanej pracy, otwartych aplikacji i jasności ekranu, ale realizując podstawowe zadania nie trzeba się obawiać, że bateria w najmniej oczekiwanym momencie zostanie rozładowana.
  3. Efektywne rozmieszczenie złącz. W dawnych generacjach laptopów (również tych uważanych za biznesowe) złącza były rozmieszczone w sposób dość chaotyczny. Dziś laptopy HP są wzorem, jeśli chodzi o organizację dostępnych wejść. Standardem jest tu oczywiście USB-C, które pozwala na ładowanie urządzeń peryferyjnych. Dostęp do złącza PD to możliwość ładowania laptopa z banku energii, co ma istotne znaczenie w trakcie długiej nieobecności w zasięgu sieci 230 V. Obowiązkowe gniazdo kart SD to również duża zaleta, gdyż za jego pomocą można łatwo rozszerzyć pojemność komputera o kolejne setki GB.
  4. Nowoczesne i efektywne złącza bezprzewodowe, to kolejny ukłon w stronę osób pracujących zawodowo na laptopie. „Biznesowe” urządzenia marki HP coraz częściej korzystają z dobrodziejstw interfejsu WIFI 6, dzięki któremu można korzystać z wielu różnych standardów tej sieci. Co więcej, standardem jest też kompatybilność z sieciami 2.4 i 5 GHz. Rozwiązanie to sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje wiele różnych, dostępnych sieci bezprzewodowych, które mogłyby się wzajemnie zakłócać. Warto zauważyć, że laptopy z WIFI 5 GHz są przydatne również w blokowiskach, w których liczba dostępnych sieci może w niektórych miejscach wzrosnąć do nawet kilkunastu.
  5. Lekka obudowa. Laptopy dla biznesu od HP są coraz rzadziej obudowywane tworzywem sztucznym. Dziś coraz częściej stawia się na obudowy wykonane z aluminium, które nie tylko chronią wnętrze urządzenia przed uszkodzeniem, ale są też lekkie i designerskie. Aluminium to tworzywo, które prezentuje się bardzo nowocześnie i stylowo. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że są one swoistą wizytówką ich użytkownika. Lekka, smukła sylwetka takiego urządzenia prezentuje się bardzo ładnie w biurze i podczas negocjacji z klientem.

laptopy marki HP to urządzenia specjalnie zoptymalizowane pod kątem pracy w biurze

Laptop to nie wszystko!

Biznesowe laptopy HP to coś więcej, niż tylko sprzęt. To przede wszystkim urządzenie, które:

  • jest często wyposażone w predefiniowane oprogramowanie do zarządzania pracą.
  • posiada wolne gniazda wewnętrzne, do których można przyłączyć dodatkową pamięć, kości RAM itd.,
  • zachowuje bardzo dużą pojemność cieplną,
  • oferują bardzo dużo mocy obliczeniowej, tak niezbędnej do realizacji zaawansowanych projektów (np. graficznych).

Podsumowując, laptopy marki HP to urządzenia specjalnie zoptymalizowane pod kątem pracy w biurze. I choć są one zwykle dość niewielkie i smukłe, to zapewniają one dostęp do całkiem solidnych komponentów.