Komputery HP są wszystkim bardzo dobrze znane i przez wielu lubiane

Komputery HP są wszystkim bardzo dobrze znane i przez wielu lubiane. Oto model HP OMEN 45L, z którego funkcajmi i możliwościami za chwilę się zapoznasz.

Co jest w pudełku?

Gdy pomyślisz o tym, co kryje się w pudełku, samo opakowanie jest niezwykle skromne. HP zdecydowało się zaopatrzyć maszynę w zasilacz, krótką instrukcję bez akcesoriów w nadziei, że ci, którzy wydadzą taką kwotę na komputer, mają już myszkę i klawiaturę.

 

Projekt

Gdy tylko spojrzysz na zdjęcia HP OMEN 45L, możesz pokusić się o stwierdzenie, że wygląda on mniej więcej jak każdy inny komputer stacjonarny. Zdjęcia pokazują, że w trzech wentylatorach z przodu znajdują się światła RGB, a obudowa jest przezroczysta z boku, co umożliwia zajrzenie do środka. Kiedy jednak idziesz rozpakować go ze wspomnianego pudełka, staje się oczywiste, że jest to również coś innego. Pomiędzy samą szafką, a blatem jest szczelina.

Pomimo migających świateł i przezroczystej konstrukcji, która mogłaby sprawiać wrażenie, że HP OMEN 45L jest plastikowy i „zabawkowy” z powodu braku lepszej ekspresji. W przypadku OMEN 45L wynika to z faktu, że szyba na pokrywie szafki sama w sobie jest dość gruba i ciężka. Oznacza to, że prawdopodobnie będzie trwalsza i łatwiejsza do utrzymania w czystości niż plastikowe wersje z tańszych alternatyw.

Jednym z powodów modernizacji może być na przykład to, że nie jesteś w pełni zadowolony z liczby portów, w które jest wyposażony HP OMEN 45L. Dziesięć portów USB wbudowanych do komputera to niby dosyć dużo, ale jeśli spojrzysz na ich kombinację, to z tyłu nie ma ich wiele, a cztery z nich to porty USB 2.0.

Wszystkie elementy urządzenia HP OMEN 45L mogą prawie same się zapalić, dzięki czemu możesz ustawić pokaz świetlny, jeśli chcesz. Możesz również pozostawić go przyciemnionym lub całkiem naturalnie wyłączyć.

Pomimo migających świateł i przezroczystej konstrukcji, która mogłaby sprawiać wrażenie, że HP OMEN 45L jest plastikowy i „zabawkowy” z powodu braku lepszej ekspresji

Powodem specjalnej konstrukcji HP OMEN 45L jest to, że ich opatentowane rozwiązanie do chłodzenia, zwane kriokomorą, znajduje się na górze. To tutaj montowany jest wentylator 240 mm i zapewnia cyrkulację powietrza przez obudowę, a także przez system chłodzenia cieczą, który zapewnia chłodzenie procesora w maszynie.

HP OMEN 45L różni się od innych „pre-kompilacji” głównych producentów tym, że pod względem wzornictwa bardziej przypomina coś, co ktoś mógłby z łatwością złożyć sam. A więc z wentylatorami RGB z przodu i przezroczystą obudową.

Faktyczną piętą achillesową HP OMEN 45L jest niezbyt inteligentna konstrukcja, jeśli chodzi o porty. Światło RGB można wyłączyć, ale można je również wykorzystać, aby nadać temu wszystkim osobisty charakter.