Biznesowe laptopy HP to rozbudowana rodzina urządzeń, które mają za zadanie sprostać codziennym wyzwaniom podczas pracy. Ich zaletą jest jakość wykonania, wydajność oraz, co oczywiste, wysoka mobilność. W ofercie amerykańskiego przedsiębiorstwa spotkać możemy kilka głównych serii: ProBook, EliteBook oraz ZBook. Która z nich najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku? Oto krótki przewodnik kupującego, który pomoże podjąć decyzję.

Który laptop biznesowy HP wybrać? Oto najważniejsze cechy poszczególnych serii

Wybierając nowy laptop do pracy, chcemy, aby był on jak najlepszy. No właśnie, czy laptopy HP są dobre? Jeśli spojrzymy na rankingi komputerów dedykowanych segmentowi biznesowemu, bez wątpienia na czołowych miejscach znajdziemy modele właśnie tej marki. Renomowane przedsiębiorstwo regularnie dostarcza nowych wariantów urządzeń, które mają za zadanie wesprzeć użytkownika w trakcie codziennych obowiązków zawodowych. W 2022 roku producent również nie próżnuje i dostarcza kilku interesujących modeli w swoich czołowych seriach. Jeśli interesuje nas, jaki laptop biznesowy wybrać, oto nowości warte dodania do listy życzeń.

Decydując się na wybór laptopa biurowego czy też biznesowego, powinniśmy zastanowić się nad tym, w jakim charakterze będziemy go wykorzystywać

ProBook, EliteBook czy ZBook – flagowe serie HP w pigułce

Celując w tanie laptopy umożliwiające komfortową pracę na co dzień, warto zainteresować się urządzeniami serii HP ProBook. To oferta szczególnie interesująca w przypadku, gdy chcemy wejść w posiadanie notebooka efektywnego, zapewniającego wysokie tempo pracy, a jednocześnie kompaktowego i łatwo dającego się przenosić z miejsca na miejsce. Modele ósmej generacji, takie jak m.in. HP ProBook 450 G8 czy mały laptop HP ProBook 430 G8 gwarantują niezbędną funkcjonalność, która sprawdzi się w środowisku biurowym.

Jeżeli natomiast naszym celem są najlepsze laptopy z Windows 11, to powinniśmy przyjrzeć się urządzeniom z rodziny HP EliteBook. To ultrabooki dedykowane profesjonalistom, któe wyposażone zostały w najnowocześniejsze podzespoły. Na pokładzie modeli takich jak HP EliteBook x360 G8 czy HP EliteBook 640 G9 znaleźć można najnowsze procesory Intel Core 11. Generacji, zaś obudowa urządzeń wykonana jest z najwyższej klasy materiałów. W połączeniu z doskonałym designem i bogatymi funkcjami ochrony danych otrzymujemy do dyspozycji narzędzie pracy z olbrzymim potencjałem.

Niektóre projekty wymagają naprawdę olbrzymich pokładów mocy. Tutaj z pomocą przychodzą laptopy HP ZBook. Mówiąc ściślej, są to mobilne stacje robocze, które najlepiej sprawdzą się w rękach profesjonalistów, takich jak inżynierowie, programiści czy graficy. Oprócz wydajnych jednostek CPU zarówno firmy Intel, jak i AMD, wyposażone zostały w profesjonalne układy graficzne. Ponadto modele te wyróżniają się mobilnością, solidną obudową oraz wszechstronnym charakterem działania. Wszystko to sprawia, że flagowce od HP szybko stały się bestsellerami.

Najważniejsze cechy laptopa biznesowego, czyli czym kierować się podczas zakupu?


Decydując się na wybór laptopa biurowego czy też biznesowego, powinniśmy zastanowić się nad tym, w jakim charakterze będziemy go wykorzystywać. Jeżeli spodziewamy się częstych podróży służbowych, spotkań biznesowych i konferencji to warto postawić na mobilność. 14-calowe laptopy HP to świetny kompromis pomiędzy mobilnością a wygodą pracy. W przypadku, gdy nasza praca wymaga przebywania w biurze, to lepiej będzie wybrać 15,6 lub nawet 17-calowy model. Zapewni to znacznie lepszy komfort, a to za sprawą większej powierzchni roboczej w postaci dużego ekranu. Kolejnym istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru laptopa do pracy, jest procesor. Spodziewając się typowo biurowych zadań, sprawdzą się układy Intel Core i3 11. Generacji oraz, adekwatnie, Ryzen 3 w przypadku chipsetów AMD. Do bardziej skomplikowanych operacji lepiej jest zdecydować się na jednostki od Intel Core i5 wzwyż.

Laptopy biznesowe HP – podsumowanie

Obecnie dostępne na rynku biznesowe laptopy HP to jedne z najbardziej cenionych urządzeń tego segmentu. Odpowiednie zbalansowanie jakości, wydajności oraz mobilności to odpowiedź na zapotrzebowania nowoczesnego użytkownika. Producent przewidział również zagrożenia płynące z sieci, takie jak ataki hakerskie czy śledzenie aktywności online. Z tego też względu wszystkie modele klasy biznesowej wyposażane są w systemy ochrony prywatności oraz zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych, oraz modułu szyfrującego TPM.