Największą zaletą laptopów jest ich mobilność. Jednak nie zawsze są to urządzenia, które mogą w pełni zaspokoić potrzeby użytkownika. Dlatego popularni producenci sprzętu komputerowego posiadają w swojej ofercie ciągle komputery stacjonarne. Nie inaczej jest w przypadku firmy HP. Firma ta słynie ze swoich laptopów o wysokiej jakości. Ma w swoim asortymencie również komputery tradycyjne. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej modelowi HP 295 G8.

Czym charakteryzuje się komputer HP?

Komputer od HP to jednostka przeznaczona do zastosowań biznesowych. Komputery HP 295 G8 doskonale sprawdzą się w biurze. Jak wygląda jednostka centralna komputera? Nie różni się pod tym względem od innych tego typu urządzeń projektowanych przez markowych producentów. Urządzenie jest zamknięte w czarnej obudowie typu micro tower. Producent oddaje do dyspozycji użytkownika trzy kieszenie oraz trzy pełnowymiarowe gniazda, które mają ułatwić rozbudowę konfiguracji w przyszłości. Znajdziemy w urządzeniu gniazda PCIe x16, PCIe x1 i PCI.

Komputer od HP to jednostka przeznaczona do zastosowań biznesowych. Komputery HP 295 G8 doskonale sprawdzą się w biurze

Jaka konfiguracja komputera jest dostępna?

Co znajdziemy wewnątrz komputera. Sercem urządzenia jest posiadający osiem rdzeni procesor AMD Ryzen 7. Za grafikę odpowiada wbudowany układ AMD Radeon. W standardowej konfiguracji znajdziemy 8 GB pamięci RAM. Urządzenie ma możliwość rozbudowy do 64 GB RAM. Dane można zapisywać na dysku SSD o pojemności 512 GB. Producent miał ambicję stworzenia komputera w przystępnej cenie. Jednak w podstawowej konfiguracji dostajemy sprzęt o dosyć przyzwoitych parametrach.

Jakie porty dostępne w komputerze?

Liczba dostępnych portów to cecha, która pozytywnie wyróżnia komputery stacjonarne na tle laptopów. Nie inaczej jest w przypadku urządzenia od HP. Na przednim i tylnym panelu znajdziemy wiele portów do różnych zastosowań. Z przodu dostępne są dwa porty USB 2.0, 2 porty SuperSpeed USB Type-A o przepustowości 10 Gb/s, 2 porty SuperSpeed USB Type-A o przepustowości 5 Gb/s oraz gniazdo słuchawek i mikrofonu. Z tyłu zaś został umieszczony port HDMI, wejścia liniowe, złącze zasilania, port RJ-45, port VGA, port szeregowy, oraz dwa porty SuperSpeed USB Type-A o przepustowości 5 Gb/s.

komputer stacjonarny HP to ciekawa propozycja dla każdego

Podsumowanie

Podsumowując, komputer stacjonarny HP to ciekawa propozycja dla każdego. W standardowej konfiguracji dostaniemy solidną jednostkę z zainstalowanym systemem Windows 10 Pro 64 bit. W przystępnej cenie otrzymujemy maszynę, która jest gotowa do pracy. Jest to z pewnością propozycja godna rozważenia dla każdego miłośnika markowych komputerów.