Komputery stacjonarne są sposobem na duże osiągi mocy i wydajności. Mają dużo mocniejsze parametry od mobilnych notebooków. Można je z powodzeniem wykorzystywać do pracy w domu lub w biurze. Nadają się do wynajętych pomieszczeń open space oraz własnych lokali użytkowych. Z przykładowych sprzętów dla biura i domu są komputery HP 295 – czarne skrzynki z dobrą mocą i wydajnością.

Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Czym mogą przyciągnąć użytkownika? Co można do nich podpiąć? Tego dowiecie się z naszej prezentacji.

Kilka słów o czarnym sercu

Niepozorną obudową w stylistyce Micro Tower ukrywa się procesor. Model, który został wpięty w skrzynkę to AMD Ryzen 3 PRO 3200G. Na 4 rdzeniach obsługuje pamięć w typie DDR4. Niepozorna maszynka AMD Ryzen 3 PRO wysyła impulsy o częstotliwości 3,6 GHz. Jedynie serce procesora ma zainstalowaną technologię  AMD DASH. Główny Cache procesora pomieści 4 MB. Doskonale łączy się z gniazdkiem  AM4.

Jak duży to komputer?

Przyszedł moment na krótkie omówienie kart pamięci. Celem uruchomienia danych możemy używać od 1 do 2 banków pamięci. Biurowe komputery HP 295 posiadają 8 GB pamięci wbudowanej. Jest ona obsługiwana przy użyciu DDR4. Drugi bank pamięci daje nam elektroniczną dowolność. Możemy go samodzielnie powiększyć o dodatkowe miejsce. Swój wewnętrzny skarbiec możecie rozbudować do 32 GB.

Nie można zapominać o przechowywaniu. Stacjonarne komputery HP 295 pozwalają na gromadzenie około 256 GB danych. Napęd optyczny DVD-RW pozwala rozhulać dysk w typie SSD M.2 PCIe NVMe.

Nasze oczy uwielbiają obrazy, odpowiednią kolorystykę oraz odcienie. W celu dobrej pracy w drobnymi plikami graficznymi komputery HP 295 posiadają grafikę AMD Radeon Vega 8. Dedykowana karta posiada PassMark do 1703.

Wtyki do komputera HP 295

Na początek zaczniemy od klasyków. Metalowa obudowa z tworzywem sztucznym w tle posiada 4 wejścia USB 3.0 (przednie i tylne). Nie zapomniano o starym, dobrym kablu HDMI sztuk 1. Do dyspozycji użytkownika jest wejście LAN i Audio (Combo).