HP ProBook to prosty laptop biznesowy wysokiej jakości. Ten tani 13-calowy laptop to zaskakująco dobry zestaw stałych połączeń. Nie jest to najsmuklejszy z notebooków. Nawiasem mówiąc, HP nie zaskakuje, ale jak zwykle zapewnia dobrą jakość, nawet jeśli ekran jest nieco blady.

W tym przedziale cenowym różnice między komputerem biznesowym, a osobistym są bardzo małe i ten model HP świetnie sprawdzi się w obu przypadkach. Ma Windows 10 Pro zamiast Home, ale to najbardziej oczywista różnica i każdy może go kupić.

HP ProBook to prosty laptop biznesowy wysokiej jakości

To, co dostajesz kupując HP ProBook , to stabilnie zbudowany mały laptop z ekranem o przekątnej 13,3 cala i nieco bardziej kwadratowym kształcie, dzięki cienkim krawędziom ekranu po bokach i większym marginesom zarówno u góry, jak i u dołu. Nad ekranem znajduje się duża kamera internetowa z ochroną obiektywu przed kamerą i oddzielną kamerą na podczerwień do rozpoznawania twarzy i logowania Windows Hello. Jest również czytnik linii papilarnych umieszczony w jednym rogu przed klawiaturą.

Dobrze zbudowany, ale nic specjalnego?

Komputer jest zbudowany z matowego szarego aluminium i tworzywa sztucznego i jest ogólnie wysokiej jakości, ale może brakować mu odrobiny luksusowego wygląda, jeśli jest to coś, na co zwracasz szczególną uwagę. Wylot wentylatora z boku komputera nagrzewa się w kierunku do i z powrotem i może przeszkadzać w zależności od pozycji roboczej.

Po bokach znajdziemy również trzy porty USB, z których wszystkie są typu 3, a jeden z nich to mały typ c, który również obsługuje porty wyświetlacza. Monitor hdmi możemy też podłączyć osobno. Jest też wbudowane gniazdo Ethernet do sieci stacjonarnej.

Komputer jest zbudowany z matowego szarego aluminium i tworzywa sztucznego i jest ogólnie wysokiej jakości, ale może brakować mu odrobiny luksusowego wygląda, jeśli jest to coś, na co zwracasz szczególną uwagę

Komputer ma kompaktową klawiaturę z kilkoma centymetrami wolnej przestrzeni po bokach, która powinna być lepiej wykorzystana. Przyciski są bardzo dobrej jakości, klawiatura ma wbudowane podświetlenie.

Ekran HP ProBook

Monitor ma dobrą klasę do codziennej pracy, z równymi, neutralnymi kolorami i ładną ostrością, szerokimi kątami widzenia i przyjemną matową powierzchnią, która pozwala uniknąć odbić, ale z umiarkowaną jasnością i nieco bladym kontrastem. Może nie jest to idealny ekran do pracy na świeżym powietrzu lub oglądania filmów, ale poza tym działa bez zastrzeżeń.

Wbudowane głośniki, zamontowane nad klawiaturą za stylową maskownicą, są zaskakująco mocne i zapewniają zarówno wyraźne tony wysokie, jak i namacalne basy. Może to wcale nie jest bezpośrednia finezja hi-fi, ale dobre dla komputerów w tym przedziale cenowym. Dzięki oprogramowaniu HP do sterowania dźwiękiem możemy wybierać spośród wielu profili audio lub ręcznie ustawiać korektor.