Laptopy HP ZBook Firefly 15 G7 stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla grafików, programistów i informatyków. W tych komputerach wbudowane są najwyższej jakości procesory. W zależności od konfiguracji można tu wymienić Intel Core i5-10210U oraz procesor dziesiątej generacji od Intel Core i7-10610U vPro. Zapewniają one dużą szybkość, wydajność oraz funkcjonalność. Dużą zaletę stanowią również karty graficzne NVIDIA Quadro P520, które wyróżniają się doskonałymi parametrami. Te mobilne stacje robocze wyposażone są w systemem Windows 10 Professional, który zapewnia szybką i wydajną pracę.

Laptopy HP ZBook Firefly 15 G7 dla mobilnych grafików

Na pokładzie komputera znajduje się 16 gb pamięci RAM, natomiast pamięć dyskowa wynosi 256 GB. Dysk SSD jest bardzo polecany w branży graficznej i informatycznej. W innej konfiguracji użytkownik w tej mobilnej stacji roboczej znajdzie aż 21 gb pamięci RAM oraz 1 TB pamięci na dysku SSD. Te parametry świadczą o wysokiej jakości tych urządzeń. Cechą charakterystyczną tych laptopów jest duża moc obliczeniowa. Warto zaznaczyć, iż częstotliwość taktowania zegarów wyróżnia się dobrą specyfikacją. Ta częstotliwość wynosi od 1,8 do nawet 4,9 GHz. Dodatkowo, na pokładzie komputerów znajduje się aż 6 MB szybkiej pamięci podręcznej w wariancie Intel Smart Cache.

Dużą zaletą tych komputerów jest zastosowanie 15,6-calowej matrycy IPS, która dobrze radzi sobie z obsługą natywnej 4K UHD. urządzenia w najlżejszej konfiguracji ważą jedynie 1,75 kilograma. Dzięki tak niskiej wadze, z łatwością można je zabrać w podróż biznesową. Te mobilne stacje posiadają na wyposażeniu również funkcjonalne porty, w których można wymienić: USB 3.1 Gen 1 oraz USB Typu C. Dodatkowo laptopy posiadają wejście HDMI, dzięki któremu można łączyć się z zewnętrznymi ekranami. W tych komputerach producent zastosował następujące udogodnienia:

  • podświetlana, odporna na zalanie klawiatura,
  • funkcjonalny TouchPad,
  • ergonomiczny ClickPad,
  • powłoka zabezpieczona przed odbiciami palców.
Kawa - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com