Laptopy biznesowe to kategoria sprzętu, która bardzo różni się od typowego laptopa domowego.

Ważniejsze jest bezpieczeństwo danych, wygoda w nietypowych warunkach (z dala od biura, w podróży itp.), wydajność i żywotność baterii. Nic dziwnego, że wybór dobrego laptopa dla biznesu nie jest łatwy- komputery to nasze narzędzia pracy, więc mamy pełne prawo wiązać z nimi duże nadzieje. W tym przewodniku pokażemy, które funkcje laptopa są ważne dla profesjonalnych użytkowników i jak wybrać najlepszy laptop biznesowy do swoich potrzeb.

Linia Laptopów HP ProBook

HP ProBook to linia komputerów przenośnych skierowana do użytkowników biznesowych, którym zależy na wydajności i przenośności urządzeń. Gama modeli charakteryzuje się solidnym wykonaniem, w tym wysokiej jakości obudową i trwałą konstrukcją, wieloma przydatnymi udogodnieniami oraz, co równie ważne, bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. W związku z tym takie modele sprzętów sprawdzą się w środowisku biurowym. Trudno o lepsze rozwiązanie.

Laptopy biznesowe to kategoria sprzętu, która bardzo różni się od typowego laptopa domowego

Laptopy HP ProBook sprawdzają się także podczas podróży służbowych, spotkań biznesowych i wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne poza biurem- zwłaszcza modele 430 z podserii 4xx (przekątna 13,3 cala). Kiedy mówimy o laptopach klasy biznesowej, modele z linii HP ProBook to klasyczne konstrukcje w pastelowych kolorach.

HP 4xx to bardzo wszechstronna rodzina HP ProBooków, obejmująca laptopy mobilne (przekątna 13,3 cala) i laptopy biurowe (przekątna 17,3 cala) z procesorami Intel i AMD. Podseria 6xx to jedyna seria notebooków, która może korzystać z portu R232. Dodatkowo modele te wyposażone są w złącze stacji dokującej, a niektóre z nich posiadają również podświetlaną klawiaturę, napęd optyczny oraz możliwość zainstalowania modemu GSM. Obie te podserie laptopów obiecują solidną pracę pracownikom biurowym czy też menedżerom. Posiadają certyfikat wojskowy MIL STD-810G.

Laptopy biznesowe HP ProBook to urządzenia najnowsze technologicznie, bowiem posiadają procesory 11 generacji. W związku z tym działają one z maksymalną wydajnością, dzięki tak duże mocy procesora. W tym typie laptopów wprowadzono technologię Intel Turbo Boost, która w inteligentny sposób podbija zegar i natychmiast poprawia wydajność i dynamikę procesora.

Zalety stosowanie Laptopów biznesowych HP ProBook

Laptopy biznesowe HP ProBook to urządzenia najnowsze technologicznie, bowiem posiadają procesory 11 generacji

Notebooki biznesowe mają przede wszystkim matową matrycę. W związku z tym urządzenia z matową matrycą umożliwiają lepiej pracować w miejscach, które są silnie oświetlone jak na przykład sale konferencyjne. Na matowych ekranach również nie będą pojawiać się odbicia światła, będące utrudnieniem dla użytkowników urządzeń. Jest to istotne dla osób pracujących w danym biznesie, którzy to oczekują od laptopa wysokiej sprawności i funkcjonalności w każdych warunkach, mogą to być środki transportu albo też jasno oświetlone pomieszczenia.

HP ProBook są to bardzo wytrzymałe laptopy biznesowe, które będą świetnie pracować w każdym środowisku pracy. Charakteryzują się przede wszystkim atrakcyjną stylistyką, wieloma udogodnieniami, świetną jakością wykonania, a także korzystnym stosunkiem ceny do jakości.

Laptopy tego rodzaju jak zostało już wspomniane powyżej zawierają bardzo dobre matryce, także w wersji matowej, zapewniające jeszcze lepszy komfort pracy. Laptopy biznesowe HP ProBook mają także nowoczesne oraz zaawansowane podzespoły, które to gwarantują właściwą moc do efektywnego, a także poprawnego działania.

Seria tych modeli urządzeń została wyposażona w wiele przydatnych złączy czy też komfortową klawiaturę posiadającą podświetlenie. Urządzenia mają również zestaw przydatnych zabezpieczeń jak na przykład moduł TPM albo też czytnik linii papilarnych. Dzięki świetnej jakości wykonania, ciekawym konfiguracjom, a także szerokiej funkcjonalności, laptopy HP ProBook do urządzenia na wiele lat.

HP ProBook – Podsumowanie

Kluczowe cechy laptopów biznesowych HP ProBook to m.in.dostosowane wyświetlacze do użytkowników, zaawansowane funkcje zabezpieczeń, solidna konstrukcja, odpowiednia równowaga między mobilnością a wydajnością, profesjonalny wygląd, a także możliwość wygodnej pracy z urządzeniami peryferyjnymi.