HP jest w „czołówce”, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa informatyczne. Poza doskonałymi urządzeniami wielofunkcyjnymi (które zna niemal każdy) firma specjalizuje się także w laptopach, do których zaliczą się m.in. Laptopy HP ZBook Firefly 14 G8 – czy ta mobilna stacja robocza jest warta uwagi?

HP ZBOOK FIREFLY 14 G8 – CZYM DOKŁADNIE JEST?

Laptop HP Zbook Firefly 14 G8 jest tak naprawdę mobilną stacją roboczą – tego typu sprzęty charakteryzują się niezwykle mocnymi podzespołami oraz rozbudowaną funkcjonalnością, która podczas pracy często wykorzystywana jest maksymalnie. Projektanci, architekci czy inni pracownicy, którzy potrzebują urządzenia z dużą mocą obliczeniową, bardzo chętnie decydują się na zakup laptopów tego typu.

CECHY LAPTOPA ZBOOK FIREFLY 14 G8

Pierwszą zauważalną cechą tej mobilnej stacji roboczej od HP jest waga – laptopy HP Zbook Firefly 14 G8 ważą tylko 1,35 kg, dzięki czemu są bardzo mobilne, a przecież w pracy o to chodzi. Procesory są tutaj również warte uwagi, ponieważ Amerykanie w swoim produkcie postanowili zastosować procesory Intel 11 generacji (i5 oraz i7) – są to modele Tiger Lake. Decydując się na tego laptopa mamy do wyboru różne konfiguracje, co sprawia, że użytkownik z łatwością dobierze sprzęt do swoich potrzeb. Przykładowo: wybierając egzemplarz z zintegrowaną kartą graficzną, można cieszyć się dwoma slotami na pamięć RAM, która jest w stanie pomieścić do 64 GB pamięci (pamięć RAM to DDR4-3200MHz). Takie modele mogą pochwalić się także bardzo szybkim dyskiem SSD. Baterie w tych laptopach także zasługują na ogromną pochwałę – mogą działać nawet do 14 godzin, a ładowanie odbywa się w naprawdę bardzo szybkim tempie. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, laptop od HP posiada m.in. czytnik linii papilarnych, który skutecznie zabezpiecza dane przechowywane w urządzeniu.

CZY WARTO SIĘ NIM ZAINTERESOWAĆ?

Z pewnością zastanawiając się nad zakupem odpowiedniego laptopa do firmy bądź pracy domowej, ZBook Firefly G8 będzie jak najbardziej udanym wyborem. Jest to bardzo mocne urządzenie, które na pewno sprosta wymaganiom każdego użytkownika.